DAİMA YENİ ARAÇ

Teklif AL

Kiralama dönemi sonunda firmanızın talepleri doğrultusunda araçlar ister ikinci yıl için değerlendirmeye alınır istenirse yeni modelleri ile değiştirilir.

Böylelikle araçların 2.el satış riski ortadan kalkar ve sizin belirleyeceğiniz şartlar doğrultusunda ister 0 km yeni araç kullanırsınız isterseniz aynı araçlarla kiralamanıza devam edersiniz. Aracın satın alınması durumunda , ortalama 2- 2,5 yıl sonra aracın ekonomik ömrü zaten dolmuş olmaktadır. Bu süreden ortalama 1 yıl sonra araçlar genellikle satılmaktadır.


2.el araçlarınızı satarken ya toplu ihale şeklinde satıp istediğiniz parayı alamayacaksınız ya da tek tek araçları ilan verip satmanız gerekecek. Bu durumda firmalar araç satış bedeli üzerinden ciddi oranda kar elde etmiş gözükmektedir. Oysa olmayan bu karın bir de vergisini vermek zorunda kalmakta olduğunuz genelde göz ardı edilmektedir. Araçların satın alınmasından dolayı firmanız ciddi oranda finansman kaybı ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu arada aracın satışından dolayı aldığınız KDV ’ yi de maliye açısından ödemekle yükümlüsünüz. Araçların satın alınması durumunda ortaya çıkan finansman kaybı yerine eldeki finansmanın üretime veya başka iş fırsatlarına aktarılması söz konusudur. Üretimin artırılması da ciroların ve karlılığın yükselmesini sağlayacaktır.

Copyright © 2013 | ATA FİLO KİRALAMA A.Ş. | Tüm Hakları Saklıdır.